top of page
עקוב אחרינו
  • Black Facebook Icon
חיפוש מאמרים/וידאו לפי נושאים

לתת ולקבל מילה טובה


מילה טובה

לכל אחד ואחת מגיע לקבל מילה טובה, למה חשובה המילה הטובה? וכיצד מוצאים אותה?

ימי בין הזמנים מאחרינו. ימים שאינם מן השיגרה. ימים שנועדו להחליף כח. תקוותנו כי הנופש והמנוחה נתנו לנו את הכוחות לעבודה (רוחנית וגשמית) בימים הבעל"ט.

בוודאי כל אחד השקיע בימים אלו כוחות ע"מ שימים אלו ימלאו את יעדם. יש מי ששמר על הילדים בזמנים לא זמנים, לקחם לגינה או לים וישב עימם שעה ארוכה (בשמש) בתחנה, או אולי שכר רכב ועמד בפקקים וכד' ובמקביל יש מי שבישלה, הכינה אוכל לדרך ליום או יומיים, השתדלה לא לשכוח את טעמו של כל אחד מבני ביתה, הכינה את הציוד לנופש ולטיול, ניקתה לפני ואחרי לשביעות רצונם של המארחים והמתארחים וכד' ... בקיצור, ע ב ו ד ה רבה עד למאד!!!

לכל אחד ואחת (גם לילדים) מגיעה מ י ל ה ט ו ב ה ובוודאי להורים, למארחים, למקומות בהם ביקרנו והעובדים ועוד ועוד.

הכרת הטוב, פירושו להכיר בטובה שקיבלנו. ואין די בידיעה בלבד, אלא צריך לומר זאת למי שאנחנו מכירים בטובה שעשה לנו.

כל אדם זקוק למילה טובה, הערכה מחמאה ועידוד. ויש הרבה מה לומר לכל אחד. הרי אם את/ה היית עושה זאת במקומו היית מבין מצוין איזו הערכה מגיעה לך, והיית מצפה למילה טובה ואולי אף דורש אותה.

מעשה באברך שהיה אצל רופא בכיר וקיבל טיפול כראוי. האברך ראה צורך להודות לו על הטיפול ולא התעצל כתב לו מכתב תודה ושלח העתק לממונים בהנהלה. לאחר זמן כשהגיע שוב לרופא אמר לו הרופא כי טיפל באלפי פציינטים ואף אחד לא ראה צורך להודות לו אלא להיפך, היו כאלו שהתלוננו. ורק הוא היחיד שהודה לו. והוא הרופא מאד מעריך זאת. הנה לנו שאפילו רופא בכיר המקבל משכורתו שלימה מעוניין ומצפה למילה טובה. כל-שכן בבית שלנו - האישה, הבעל, הילדים – שכל משכורתנו היא היחס, ההערכה, העידוד והמילה הטובה, בוודאי שצריכים אנו להכיר טובה, להודות ולתת מילה טובה זל"ז.

כאשר נאמרת מילה טובה היא נותנת המון כח. כאן מותר להיות נדיב וצריך לעודד ולהחמיא מלא חופניים כי שום מילה טובה אינה מספקת כנגד ההשתדלות והמאמץ.

אז צריך לומר לבעל לאישה ולילדים מילה טובה. תודה!

המילה תודה מלשון הודאה, לא כולל תוספות, לכן אין לערב בזמן ההודאה ביקורת או בקשה, רק להודות, ודי (את הביקורת והבקשות יש לשמור להזדמנות אחרת). אם איננו רגילים אז הגיע הזמן להתאמן ולהתרגל. עתה צריך לדבר, להודות ולשמוח מההווי המשותף.

המילה תודה היא רק הפתיח, אח"כ יש להרחיב ולפרט תודה על... (תודה רבה. ממש תודה רבה. תודה על הנסיעה. תודה, היה ממש כיף. תודה מאד נהניתי. כל הכבוד. כל הכבוד על המאמץ. אני מאד מעריך את ההשקעה שלך. אני ממש מתפעל מהגיוון. איך תמיד יש לך סייעתא דשמיא. מה הייתי עושה בלי התושייה שלך! יישר כח. יישר כח על שנתת לי לנוח. יישר כח על החיזוק באמונה. יישר כח ששמת לב.

כדי לדעת על מה לומר מילה טובה, ניתן לעורר את עצמנו ואת בני המשפחה ע"י שאלות הכוונה כגון: ממה נהניתי בסעודה ? מה אני מעריך בטיול/בנופש הזה ? מה מצא חן בעיני בנוף ? איזה כיף היה בנסיעה ? אילו מעשים טובים עשיתי ? כמה ניסים נעשו לי בטיול הזה? איזה יופי שהשם שמע את תפילותיי ? מזל שפגשנו את ..! (ניתן להפנות את השאלה על הזולת : אילו מעשים טובים אני רואה אצל הבעל/האישה/הילד... וכן ניתן לשאול אמור 3 דברים שנהנית בטיול וכד')

Comments


להצטרפות לישיבת בנין ציון
ישיבה לחוזרים בתשובה
לחץ כאן
או התקשר:02-5866081
bottom of page